Trzy powody, dla których warto jeść potrawy z imbirem: pięknie pachną, wspaniale smakują, a przy tym – rozgrzewają i pobudzają krążenie. Z tego względu dania z suszonym i świeżym imbirem zalecane są szczególnie sezonie jesienno-zimowym. A czy rzeczywiście imbir jest afrodyzjakiem? To każdy może sprawdzić sam, przyrządzając imbirowe przysmaki – zupy, dania mięsne, rybne, sałatki oraz ciasta – według zebranych przez nas przepisów...
60 kcal/100 g
Imbir ma szerokie zastosowanie w lecznictwie. Łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego i bóle miesiączkowe (imbir pokrojony w plastry i zalany wrzątkiem), poprawia trawienie przez rozkurczowe działanie, odświeża jamę ustną, wykazuje działanie przeciwzapalne i wzmaga apetyt.
Imbir rozrzedza krew, także nie powinny go spożywać osoby, które biorą leki o takim działaniu. Regularne stosowanie imbiru w celach leczniczych powinno zostać skonsultowane z lekarzem. Powinny go unikać osoby z refluksem żołądka i cierpiący na przewlekłe choroby przewodu pokarmowego – ze względu na fakt, że imbir to ostra przyprawa.