Ustawiaj preferencje żywieniowe
Twórz listy zakupów
Zachowaj sprawdzone przepisy
Oszczędzaj czas
Odkryj więcej funkcjonalności My Menu Plan tutaj!
Liczba porcji została zmieniona. Czas przygotowania może być inny. Więcej informacji na temat wielkości porcji znajdziesz
Pamiętaj, że jeśli liczba porcji zostanie zwiększona, czas gotowania może się wydłużyć! Używaj wody i przypraw oszczędniej, zawsze możesz dodać ich więcej w późniejszym etapie.
Tradycyjny, polski barszcz czerwony to potrawa uwielbiana przez wielu i szczególnie wyczekiwana na wigilijnym stole. Prawdopodobnie do Polski buraki sprowadziła królowa Bona. Na początku podawane były one w formie pieczonej jednak to nie wystarczało polskim kucharzom. Polacy zakochani w kiszonkach, postanowili spróbować również kiszenia buraków, a na bazie zakwasu powstałego podczas tego procesu stworzyli zupę, która dziś powszechnie gości na wigilijnych stołach. Pierwsze wzmianki o tej wspaniałej zupie pochodzą już z XVII wieku.
Barszcz czerwony wiele ma odsłon
Na barszcz czerwony powstało setki różnych przepisów, a każdy z nas na pewno gotuje go inaczej. Jedni dodają wędzone mięso, aby miał on dymny, wyrazisty smak. Inni wolą wersję jarską z dużą ilością grzybów, która najczęściej ląduje na wigilijnym stole. Niezależnie od wersji barszcz podawany jest z wieloma różnymi dodatkami, takimi jak ziemniaki okraszone skwarkami, tradycyjne uszka z grzybami, pasztecik z kapustą i grzybami albo mniej popularny krokiet. A gdyby tak zainspirować się podczas gotowania tego tradycyjnego polskiego czerwonego barszczu kuchnią ukraińską i wprowadzić jako dodatek coś nietypowego? Powstać może wtedy wyśmienity i niesamowicie prosty w przygotowaniu barszcz czerwony z kiszoną kapustą.
Barszcz czerwony z kiszoną kapustą
Aby przygotować ten przepyszny barszcz czerwony z kapustą kiszoną nie trzeba poświęcać wielu godzin spędzonych w kuchni. Wystarcz na początek suszone grzyby zalać wrzątkiem i pozostawić do zmięknięcia. W międzyczasie kiszoną kapustę, którą można delikatnie pokroić, trzeba przesmażyć na maśle około 5 minut, aż do zmięknięcia. Następnie należy przygotować Barszcz czerwony Ekspresowa Zupa WINIARY według przepisu na opakowaniu, przy wykorzystaniu wody z moczenia grzybów, który znacznie ułatwia i przyspiesza przygotowanie tej wyśmienitej zupy. Po zagotowaniu zupę warto przyprawić według uznania majerankiem i pieprzem do smaku. Grzyby nie będą potrzebne w tym przepisie, jednak na pewno przydadzą się do innego bożonarodzeniowego przepisu. Gdy barszcz będzie gotowy i odpowiednio doprawiony, wystarczy usmażoną kapustę ułożyć na talerzach i zalać gorącym barszczem. Wyśmienity i szybki w przygotowaniu barszcz z kapustą kiszoną gotowy! Smacznego!
Taka niepowtarzalna w smaku wersja barszczu z kiszoną kapustą zaskoczy na pewno wielu gości przy wigilijnym stole, ale nie tylko, ponieważ równie dobrze sprawdzi się jako codzienna odskocznia od tradycyjnego barszczu czerwonego.
Grzyby zalej wrzątkiem i odstaw, aż zmiękną.
Kapustę przesmaż na maśle przez około 5 minut - do momentu, aż zmięknie.
Przygotuj Barszcz czerwony Ekspresowa Zupa WINIARY według przepisu na opakowaniu, wykorzystując również wodę z moczenia grzybów. Zupę dopraw majerankiem i pieprzem do smaku.
Grzyby możesz wykorzystać do innego przepisu np. pierogów czy bigosu.
Rozłóż po łyżce kapusty na talerzach i zalej gorącym barszczem.