Ustawiaj preferencje żywieniowe
Twórz listy zakupów
Zachowaj sprawdzone przepisy
Oszczędzaj czas
Odkryj więcej funkcjonalności My Menu Plan tutaj!
Liczba porcji została zmieniona. Czas przygotowania może być inny. Więcej informacji na temat wielkości porcji znajdziesz
Pamiętaj, że jeśli liczba porcji zostanie zwiększona, czas gotowania może się wydłużyć! Używaj wody i przypraw oszczędniej, zawsze możesz dodać ich więcej w późniejszym etapie.
Beza pavlova jest najsłynniejszym deserem z bezą. Połączenie bezy pavlova z kremem budyniowym i kwaskowatymi owocami (nie tylko kiwi, ale również borówkami, malinami czy jeżynami) trafi w gust miłośników bez. Chrupiąca na zewnątrz, zaś kremowa w środku - taka powinna być perfekcyjna beza pavlova z kremem budyniowym. Zrób ją według naszego przepisu, a na pewno Ci się uda.
Przepis na bezę pavlova
Beza pavlova to deser uniwersalny, który doskonale nadaje się do serwowania na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Połączenie chrupiącej, lekko ciągnącej się bezy z delikatnym kremem budyniowym wprawia bezowych smakoszy w prawdziwy zachwyt. Poznaj deser o tajemniczo brzmiącej nazwie: beza pavlova. Przepis ten posmakuje nawet osobom, które do deserów bezowych podchodzą z dystansem. Unikalność formy i smaku sprawia, że beza pavlova to deser, po który z przyjemnością sięgają najwięksi fani deserowych pyszności.
Beza pavlova to deser do przygotowania, którego potrzebujesz tylko kilku składników. Nie potrzebujesz długiej listy dziwnie brzmiących pozycji. Do upieczenia bezy potrzebne są tylko: białka, cukier, szczypta soli i odrobina skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej. Dla urozmaicenia smaku możesz dodać także kilka kropel świeżo wyciskanego soku z cytryny. Przygotowanie deseru rozpocznij od ubicia białek na sztywną pianę. Dodaj szczyptę soli i gdy piana będzie całkowicie ubita stopniowo, łyżka po łyżce dodawaj cukier. Po pewnym czasie zauważysz, że kolor masy bezowej zmienił się na lekko perłowy. To czas na dodanie odrobiny skrobi i soku z cytryny. Całość masy wyłóż na przygotowany papier do pieczenia. To od ciebie zależy, jaki kształt nadasz swojej bezie. Możesz ją uformować lub pozostawić w niekontrolowanym nieładzie.
Beza pavlova - jak piec, by cieszyć się niepowtarzalnym smakiem?
Sekretem idealnie upieczonej bezy pavlova jest odpowiednio dobrany czas pieczenia i optymalna temperatura. Pieczenie bezy rozpocznij w 180 stopniach, a następnie po upływie 5 minut zmniejsz temperaturę do 130 stopni i piecz przez około 110 minut. Po upływie tego czasu wyłącz piekarnik i susz bezę jeszcze przez kilka godzin.
Ostatnim krokiem przygotowania wyjątkowej, niepowtarzalnej bezy pavlova jest przygotowanie smakowitego rozpływającego się w ustach kremu budyniowego. Przygotuj budyń śmietankowy WINIARY, 200 ml mleka zagotuj. Proszek budyniowy wymieszaj z cukrem i rozpuść w 150 ml mleka. Dodaj do gotującego się mleka dodaj rozpuszczony proszek wyjątkowego budyniu WINIARY. Mieszaj do otrzymania gęstej masy budyniowej. Przykryj folią spożywczą i przestudź. Ochłodzony budyń połącz z masłem przy pomocy miksera. Gotowy krem wstaw do lodówki na co najmniej godzinę. Po tym czasie udekoruj gotową bezę kremem budyniowym i kwaskowatymi owocami. Dla cudownego efektu wizualnego dodaj kilka listków mięty.
Nagrzej piekarnik do 180 stopni. Przygotuj blachę z papierem do pieczenia, na którym narysuj koło o średnicy 20cm.
Umieść białka w dużej szklanej misce, dodaj szczyptę soli i miksuj na średnich obrotach aż białka będą ubite na sztywno (nie mogą spływać po ściankach miski). Następnie dodawaj stopniowo cukier (po łyżce), cały czas mieszając, nie zwiększając prędkości obrotów. Ubijaj białka z cukrem tak długo, aż piana będzie sztywna, a kolor biało-perłowy. Na koniec dodaj skrobię i sok z cytryny i mieszaj jeszcze przez minutę. Wyłóż masę na narysowane koło na papierze, możesz ją uformować lub pozostawić w artystycznym nieładzie.
Wstaw blachę do piekarnika i po 5 minutach zmniejsz temperaturę do 130 stopni i piecz przez 110 minut. Po tym czasie wyłącz piekarnik i zostaw tam bezę na kilka godzin do wysuszenia.
W rondelku zagotuj 200 ml mleka. W pozostałej ilości mleka rozmieszaj budyń z cukrem, dodaj do gotującego mleka, dokładnie wymieszaj. Odstaw do wystygnięcia przykrywając budyń folią (aby uniknąć kożucha). Gdy będzie miał temperaturę pokojową, połącz go z masłem, miksując na wolnych obrotach. Gdy krem będzie miał jednolitą konsystencję, wstaw go do lodówki na co najmniej godzinę.
Wysuszoną bezę udekoruj kremem, owocami i listkami mięty.
Anna