Ustawiaj preferencje żywieniowe
Twórz listy zakupów
Zachowaj sprawdzone przepisy
Oszczędzaj czas
Odkryj więcej funkcjonalności My Menu Plan tutaj!
Liczba porcji została zmieniona. Czas przygotowania może być inny. Więcej informacji na temat wielkości porcji znajdziesz
Pamiętaj, że jeśli liczba porcji zostanie zwiększona, czas gotowania może się wydłużyć! Używaj wody i przypraw oszczędniej, zawsze możesz dodać ich więcej w późniejszym etapie.
Masło rozpuszczamy w rondelku i odstawiamy do lekkiego wystudzenia.
Mieszamy wszystkie składniki i wyrabiamy gładkie i miękkie ciasto, które nie będzie kleić się do rąk. Wodę dolewamy do ciasta partiami obserwujemy czy nie dodać jej ewentualnie nieco więcej. Swoje ciasto przygotowałam w robocie kuchennym, ale jeśli będziecie wyrabiać je ręcznie to najlepiej przesiać mąkę bezpośrednio na stolnicę tworząc kopczyk. U góry robimy wgłębienie i wbijamy żółtko, dodajemy sól i masło oraz stopniowo dodajemy ciepłą wodę wyrabiając ciasto tak długo, aż będzie jednolite, miękkie i plastyczne.
Gotowe ciasto zawijamy w folię lub wkładamy do woreczka i odkładamy na około 20 minut.
Stolnicę podsypujemy mąką, a ciasto dzielimy na 3 części. Będziemy korzystać z nich po kolei. Na początku bierzemy jeden kawałek a pozostałe ponownie zawijamy w folię. Ciasto wałkujemy na stolnicy jakbyśmy chcieli rozciągnąć je na boki. Powinno być cienkie.
Foremką lub szklanką-literatką wycinamy kółka. Na środku każdego wyciętego kółka układamy farsz. Ważne aby nie dodać go zbyt dużo, bo nie zlepimy uszka.
Zlepiamy brzegi jakbyśmy lepili pierogi i zawijamy wokół palca zlepiając z sobą końcówki. Tworzymy kształt uszka.
Gotowe uszka wrzucamy do gotującej się wody i pozostawiamy jeszcze około 1 minutę po wypłynięciu. Wyjmujemy łyżką cedzakową i odkładamy do wystudzenia lub bezpośrednio do miseczek z zupą.