Ustawiaj preferencje żywieniowe
Twórz listy zakupów
Zachowaj sprawdzone przepisy
Oszczędzaj czas
Odkryj więcej funkcjonalności My Menu Plan tutaj!
Liczba porcji została zmieniona. Czas przygotowania może być inny. Więcej informacji na temat wielkości porcji znajdziesz
Pamiętaj, że jeśli liczba porcji zostanie zwiększona, czas gotowania może się wydłużyć! Używaj wody i przypraw oszczędniej, zawsze możesz dodać ich więcej w późniejszym etapie.
Kiedy na dworze robiło się szaro i zimno moja mama gotowała nam kapuśniak z kaszą jęczmienną. Kapusta kiszona to kolejne bogate źródło witaminy C, która podnosi odporność. Poza tym ważna informacja dla dbających o linię – jest niskokaloryczna 🙂 Jeśli chcielibyście dodatkowo odchudzić taki kapuśniak , to proponuję żeberka zastąpić chudym mięsem drobiowym, choć według mnie żeberka są obowiązkowym składnikiem kapuśniaku 🙂 Będąc dzieckiem jakoś specjalnie nie przepadałam za kapuśniakiem, a teraz wręcz go uwielbiam i zazwyczaj gotuję duży garnek tej zupy, który wystarcza nam na 2-3 dni. Lubię takie kwaśne smaki i podoba mi się połączenie kapusty z kaszą.
Zaraz po ugotowaniu zupa może wydawać się nieco rzadka , ale po czasie kasza napęcznieje i zupa robi się naprawdę gęsta. Kapuśniak z kaszą jęczmienną ma też bardzo istotną zaletę – jest bardzo sycący, więc miseczka takiej zupy w zupełności wystarczy każdemu na obiad.
Jeśli szukacie pomysłów na przygotowanie tej zupy w innej wersji to polecam :
Do wysokiego garnka wkładamy umytą włoszczyznę oraz żeberka. Zalewamy zimną wodą (około 2-2,5 litra).
Gotujemy pod przykryciem około 35 minut.
Ziemniaki obieramy, myjemy i kroimy w kostkę (ziemniaki powinny być jednakowej wielkości, aby się równomiernie ugotowały). Dodajemy je do gotującego się wywaru. Do garnka wspujemy kaszę jęczmienną.
Kapustę kiszoną drobno szatkujemy i przekładamy do garnka .
Gotujemy kolejne 20 minut (aż ziemniaki będą miękkie).
Na kilka minut przed końcem gotowania dodajemy do zupy kostki bulionowe – Bulion wołowy WINIARY.
Wyjmujemy marchewkę, kawałek selera i pietruszkę i ucieramy je natarce o dużych oczkach i ponownie dodajemy do zupy.
Pod koniec gotowania doprawiamy pieprzem i posypujemy majerankiem.