Ustawiaj preferencje żywieniowe
Twórz listy zakupów
Zachowaj sprawdzone przepisy
Oszczędzaj czas
Odkryj więcej funkcjonalności My Menu Plan tutaj!
Liczba porcji została zmieniona. Czas przygotowania może być inny. Więcej informacji na temat wielkości porcji znajdziesz
Pamiętaj, że jeśli liczba porcji zostanie zwiększona, czas gotowania może się wydłużyć! Używaj wody i przypraw oszczędniej, zawsze możesz dodać ich więcej w późniejszym etapie.
Recepturę przyrządzania kapuśniaku na żeberkach przywiozłam „spod samiuśkich Tater” – z Zakopanego. Po całodziennych górskich wędrówkach nic nie smakowało mi tak bardzo, jak tradycyjna kwaśnica. Górale twierdzą, że prawdziwy kapuśniak powinno gotować się właśnie na żebrach i nie warto się z nimi w tym temacie spierać. Dodatek suszonych pomidorów to z kolei pomysł na drobne urozmaicenie i nadanie zupie z kapusty wyrazistości i słonecznego aromatu!
Zobacz też inne przepisy na zupy z dodatkiem suszonych pomidorów:
oraz oczywiście naDomowe suszone pomidory
Żeberka umyć, pokroić na paski. Przełożyć do dużego garnka. Zalać 1,5 l zimnej wody, dodać liść laurowy, obrane ząbki czosnku oraz ziele angielskie i gotować na małym ogniu. W tym czasie marchewki, pietruszki i ziemniaki obrać. Marchewki i pietruszki pokroić w plasterki, ziemniaki w kostkę. Tak przygotowane warzywa dodać do gotującego się wywaru.
Kiedy warzywa nieco zmiękną, wyłowić czosnek oraz liść laurowy i dodać kiszoną kapustę. W zależności od tego, czy lubimy zupę bardziej czy mniej kwaśną, kapustę możemy przepłukać lub z tej czynności zrezygnować. W międzyczasie cebulę pokroić w piórka, podsmażyć na kilku łyżkach oliwy. Wraz z puszką pomidorów i pokrojonymi w paski suszonymi pomidorami dodać do gotującej się zupy z kapusty.
Na koniec kapuśniak należy doprawić solą, pieprzem i majerankiem – do smaku. Uważajmy, aby nie przesadzić z solą, sporo zawierają jej już w sobie suszone pomidory.