Kotlety sojowe w warzywach to pomysł na obiad nie tylko dla wegetarian, ale też dla smakoszy poszukujących nowych kulinarnych doznań. Choć wydawałoby się, że to wegetariańskie danie jest nowym wynalazkiem, nic bardziej mylnego. Przepisy na kotlety sojowe można znaleźć w przeróżnych książkach kucharskich pochodzących z różnych krajów. Już lata temu wegetarianie jedli sojowe odpowiedniki tradycyjnych kotletów i była to jedna z pierwszych alternatyw mięsa. Swoją strukturą przypominają one kotlety schabowe, dzięki czemu nie musimy rezygnować z ulubionego smaku, gdy przechodzimy na dietę wegetariańską lub gdy mają nad odwiedzić goście, którzy nie jedzą mięsa.
Kotlety sojowe - źródło białka roślinnego i błonnika
Kotlety sojowe z warzywami są świetnym źródłem białka roślinnego. Dostarczają także spore ilości błonnika oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Soja jest spożywana od ok. 3 tysięcy lat. Jako pierwsi jej właściwości docenili Chińczycy oraz inne narody azjatyckie. W Europie soja pojawiła się w XVI wieku i jest spożywana do dziś. Można wręcz powiedzieć, że z roku na rok zyskuje na popularności. Dzięki niej wegetarianie (i nie tylko!) mogą jeść pyszne dania, które dostarczą im odpowiedniej ilości białka oraz innych makro i mikroelementów. Jak zrobić kotlety sojowe, które dostarczają mnóstwo witamin i minerałów, a przy okazji są tak smaczne, że nie będziesz mógł przestać ich jeść?
Kotlety sojowe - przepis na pyszny obiad dla każdego
Delikatne w smaku kotlety sojowe przygotowane na Bulionie warzywnym Kogutek WINIARY idealnie zestawią się z marchewką, pietruszką i cebulą. Intensywnego smaku nada potrawie koncentrat pomidorowy, który też sprawi, że nasze kotlety sojowe w warzywach upodobnią się nieco do tradycyjnej ryby po grecku, więc sprawdzą się świetnie także na święta. Ich przygotowanie jest proste. Gotowe kotlety sojowe gotujemy w bulionie warzywnym. Następnie wyjmujemy je i panierujemy jak tradycyjne kotlety schabowe - w jajku i bułce tartej. By przygotować warzywa, musimy je najpierw pokroić, a później dusić na patelni z bulionem aż będą miękkie. Na koniec dodajemy koncentrat pomidorowy, który nada niepowtarzalny smak. By podać tak przygotowany obiad, układamy w misce kotlety, a na nie warzywa i cały proces powtarzamy tak długo, aż skończą nam się przygotowane wcześniej składniki. Możesz jeść je tak, jak lubisz najbardziej: na ciepło zaraz po przygotowaniu lub na zimno. Spróbuj koniecznie! Smacznego!