Ustawiaj preferencje żywieniowe
Twórz listy zakupów
Zachowaj sprawdzone przepisy
Oszczędzaj czas
Odkryj więcej funkcjonalności My Menu Plan tutaj!
Liczba porcji została zmieniona. Czas przygotowania może być inny. Więcej informacji na temat wielkości porcji znajdziesz
Pamiętaj, że jeśli liczba porcji zostanie zwiększona, czas gotowania może się wydłużyć! Używaj wody i przypraw oszczędniej, zawsze możesz dodać ich więcej w późniejszym etapie.
To przepis, który powinien zachwycić fanów grzybów, których przecież nie brakuje. Marynowane rydze, idealne jako przystawka do obiadu, to jeden z przysmaków, które podbijają polskie stoły. Chociaż za króla grzybobrania uchodzi borowik, inne znalezione grzybki także da się wykorzystać do pysznych przetworów. Zwłaszcza rydze! Świeże grzyby można wrzucić na patelnię i zjeść smażona na maśle. Jest jednak dobry sposób na to, żeby zachować je na później i smakować je wiele tygodni później.
Jeśli lubisz grzyby marynowane rydze, na pewno będą ciekawym urozmaiceniem dla kurek i podgrzybków, które częściej trafiają do słoików. Nie są to może szlachetne grzyby, ale bez wątpienia mają ciekawe walory smakowe. Gdy ich spróbujesz, na pewno potwierdzisz, że to nie prawdziwy rarytas. Jak marynować rydze? Kluczowa jest zalewa. My proponujemy taką z cebulą, kwaśnym jabłkiem, gorczycą i innymi przyprawami. Jeśli zaintrygowały Cię marynowane rydze w zalewie octowej, jak zrobić przepis dowiesz się, czytając wskazówki poniżej.
Marynowanie rydzy najlepiej rozpocząć od zgromadzenia wszystkich potrzebnych składników. Chcąc przygotować przepis na marynowane rydze, potrzebujesz wodę z octem oraz jabłko. Ważnym składnikiem będzie też cebulka. Przygotuj także odpowiednią liczbę słoików z zakrętkami. Wyliczając dokładne wskazówki jak zamarynować rydze, podajemy proporcje dla dość dużej ilości - około 1,5 kg grzybów.
Przygotowywanie zaczyna się od gotowania wody z jabłkiem. Następnie jabłko wyjmuje się z garnka, a do środka dodaję ocet z przyprawami - liśćmi laurowymi, zielem angielskim, solą i gorczycą. Zalewę dodaje się do grzybów umieszczonych w słoikach i uzupełnia pokrojoną cebulą. Przetwory powinny być szczelnie zakręcone i pasteryzowane. Gotowe weki należy jeszcze przez pewien trzymać denkami do góry. Tak w skrócie wygląda prosty przepis na rydze w marynacie.
Podobnie jak inne zalewane octem grzyby rydze marynowane trzeba przechowywać we właściwy sposób. Nie powinny mieć kontaktu ani z mocnym, naturalnym światłem ani z wysoką temperaturą. zaleca się, żeby umieścić je w chłodnym zimnym miejscu - w piwnicy albo w spiżarce. Niektórzy umieszczają je w lodówce. Marynowane rydze: przepis na te specjały w słoiczkach gwarantuje, że przechowywane warunkach będą nadawać się do jedzenia przez kilka miesięcy.
Jeśli mleczaj rydz w tej formie przypadnie do gustu rodzinie i znajomym, może udostępnić przepis zainteresowanym - będziecie mogli marynować razem!
Sprawdź inne polecane przepisy
Kurki marynowane
Podudzia z kurczaka marynowane w maślance i salsie meksykańskiej
Marynowane piersi z grilla
Śliwki marynowane (śliwki w occie)
Jeśli chcesz mieć pyszne rydze marynowane najpierw przygotuj zalewę: wodę zagotuj z jabłkiem, po 3 minutach od zagotowania, wyjmij jabłko. Wodę gotuj dalej z octem i przyprawami.
Rydze dokładnie oczyść. Rydze jako grzyby leśne mogą być zanieczyszczone ziemią, mchem i igliwiem. Żeby nadawały się do marynowania najlepiej odetnij nożykiem końcówki, a następnie pozbądź się zabrudzeń za pomocą miękkiej szczoteczki. Na koniec należy je opłukać pod bieżącą wodą.
Do wyparzonych słoików włóż rydze i kilka krążków pokrojonej cebuli. Zalej gorącą zalewą. Pamiętaj, żeby dokładnie zakręcić, aby do środka nie dostało się powietrze. Tak przygotowane przetwory możesz pasteryzować przez 15 minut.
Słoiki odwróć do góry dnem i zostaw do ostygnięcia. Na tym kończy się marynowanie rydzy, aromatyczny przepis jest już gotowy! Przygotowane grzyby mogą być samodzielną przekąską albo dodatkiem do wielu potraw.
Ustawiaj preferencje żywieniowe
Twórz listy zakupów
Zachowaj sprawdzone przepisy
Oszczędzaj czas
Odkryj więcej funkcjonalności My Menu Plan tutaj!
Ustawiaj preferencje żywieniowe
Twórz listy zakupów
Zachowaj sprawdzone przepisy
Oszczędzaj czas
Odkryj więcej funkcjonalności My Menu Plan tutaj!