Pierogi z mięsem i kapustą to sprawdzony sposób na pożywny obiad. Można przygotować je w większej ilości, a później zamrozić i odgrzewać, kiedy brakuje nam czasu na przygotowanie świeżego posiłku. Pierogi doskonale smakują samodzielnie, ale można też serwować je z dodatkiem ulubionej surówki lub ze szklanką barszczu czerwonego WINIARY. Ponieważ zawierają w swoim nadzieniu mięso, nie nadają się na wigilijny stół, ale mogą stanowić doskonały ciepły posiłek na pierwszy czy drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Aby pierogi zaskakiwały wyrazistym, pełnym smakiem, mięso do farszu warto ugotować w esencjonalnej Kostce Mięsnej WINIARY.
Jak przygotować najlepszy farsz na pierogi z mięsem i kapustą?
Farsz na pierogi z mięsem i kapustą kiszoną można przygotować na wiele sposobów. My proponujemy Ci dwie wersje takiego nadzienia. Pierwsza wymaga ugotowania wieprzowiny w wodzie z Kostką Mięsną WINIARY. W drugiej wersji w stylu zero waste możesz przygotować farsz na bazie mięsa z rosołu lub wymieszać je z ugotowaną wieprzowiną, aby nic się nie zmarnowało. Farsz na pierogi z mięsem i kapustą wymaga również ugotowania kiszonej kapusty. Opcjonalnie, do nadzienia możesz użyć też suszonych grzybów - ugotuj je wraz z mięsem i zmiel, kiedy wszystko ostygnie. Nasze pierogi z mięsem i kapustą kiszoną doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Nie zapominamy też o lekko słodkim dodatku - cebuli zeszklonej na maśle.
Jak przygotować sprawdzone ciasto na pierogi z mięsem i kapustą?
Pierogi z mięsem i kapustą mają soczyste nadzienie, dlatego wymagają przygotowania bardzo dobrego ciasta na pierogi. Jeśli nie dysponujesz sprawdzonym przepisem na takie ciasto, zdaj się na nas. Potrzebujesz do niego tylko kilku składników: mąki, jajka i wody. Dodatek dwóch łyżek oleju sprawi, że wyrobione ciasto będzie bardziej elastyczne, a farsz na pierogi z mięsem i kapustą nie wypłynie w trakcie gotowania. Odpowiednie proporcje pozwolą Ci łatwo rozwałkować ciasto i wycinać z niego idealne krążki. Zapisz przepis na później - wykorzystasz go również do innych wersji domowych pierogów.
Pierogi z mięsem i kapustą kiszoną możesz podać na niedzielny obiad i na szybki obiad po pracy. Jeśli nadmiar pierogów zamrozisz, możesz później odgrzać posiłek, gotując pierogi przez kilka minut w osolonej wodzie. Pierogi z wody podawaj z podsmażoną na maśle cebulką lub skwarkami z boczku. Możesz również serwować je z ulubioną surówką. Jeśli zaś lubisz pierogi z chrupiącym ciastem, przysmaż je na patelni i podaj z kubkiem aromatycznego czerwonego barszczu.
Zobacz pomysły na świąteczne pierogi >>