Pierogi z truskawkami i bitą śmietaną najlepiej smakują w sezonie, czyli na przełomie czerwca i lipca. Oczywiście, można przygotować je także z mrożonych owoców, jednak nie będą wtedy tak samo apetyczne, ponieważ
mrożone truskawki mają w sobie o wiele więcej wody. Truskawki na pierogi warto wybierać starannie. Te mniej ładne można wykorzystać natomiast do przygotowania musu, którym polejemy gotowe danie. Pierogi z truskawkami najlepiej smakują jednak ze śmietaną - zwłaszcza z bitą śmietaną. Można także już na talerzu udekorować je dużymi kawałkami owoców i listkami świeżej, zielonej mięty. Aby śmietanka do pierogów była lekka jak piórko, najlepiej przygotować ją na bazie bitej śmietany śnieżki.
Z czym podawać pierogi z truskawkami?
Dla wielu osób
pierogi z truskawkami i śmietaną to danie stanowiące symbol lata i wakacji. Pierogi z owocowym farszem doskonale smakują właśnie w połączeniu ze śmietaną, przy czym może to być zarówno słodka bita śmietana, jak i śmietana kwaśna - zwłaszcza, kiedy truskawki w nadzieniu są naturalnie bardzo słodkie. Pierogi z truskawkami można podawać jednak na wiele różnych sposobów. To lekkie, wegetariańskie danie dobrze komponuje się również z różnego typu jogurtami i serkami, na przykład z serkiem homogenizowanym, jogurtem naturalnym czy jogurtem greckim. Dodatkowo, tak podane danie można zaserwować również z dodatkowymi kawałkami owoców lub z musem owocowym, nie tylko z truskawek. Osoby, które pragną wypróbować tę potrawę w nieco mniej słodkiej odsłonie zamiast śmietany mogą dodać do pierogów roztopione masło.
Jak zrobić najlepsze pierogi z truskawkami?
Pierogi z truskawkami i śmietaną to świetna propozycja na codzienny obiad, a także na lekką kolację czy podwieczorek. Danie smakuje zarówno dzieciom, jak i dorosłym, dlatego warto wiedzieć, jak robić pierogi z truskawkami, aby nie rozklejały się i smakowały wyśmienicie w towarzystwie śmietanki. Kluczowe jest więc przygotowanie miękkiego, delikatnego ciasta, które pozwoli owocom grać w tym daniu główną rolę. Co więcej, bardzo ważne okazuje się także właściwe przygotowanie truskawek na nadzienie. Zasada jest prosta: im mniejsze pierogi lepimy, tym mniejsze powinny być kawałki truskawek w farszu. Aby nadzienie nie zawierało nadmiaru wody i soku, truskawki po umyciu należy dokładnie osuszyć, a do samego farszu dodać odrobinę bułki tartej lub mąki ziemniaczanej, która wchłonie wilgoć. Dzięki zastosowaniu się do tych zasad pierogi nie będą pękały w trakcie gotowania, a na talerzu po ich rozkrojeniu pojawi się wyraziście czerwony sok o pięknym zapachu truskawek.