Ustawiaj preferencje żywieniowe
Twórz listy zakupów
Zachowaj sprawdzone przepisy
Oszczędzaj czas
Odkryj więcej funkcjonalności My Menu Plan tutaj!
Liczba porcji została zmieniona. Czas przygotowania może być inny. Więcej informacji na temat wielkości porcji znajdziesz
Pamiętaj, że jeśli liczba porcji zostanie zwiększona, czas gotowania może się wydłużyć! Używaj wody i przypraw oszczędniej, zawsze możesz dodać ich więcej w późniejszym etapie.
Zupa krem z papryki pieczonej jest na mojej top liście zupowej zaraz obok zupy z zielonego groszku. Uwielbiam ją za kolor, smak i wartości odżywcze. Tak naprawdę można ją przygotować na wiele sposobów. Tym razem ugotowałam ją z dodatkiem ostrej papryczki i świeżym tymiankiem, który rewelacyjnie podkreślił smak zupy.
W przepisie podałam 200-300 ml bulionu dlatego, że dla mnie 200 ml wystarcza w zupełności. Wówczas zupa jest gęsta, ale jeśli nie lubicie takiej można dodać nieco więcej bulionu. Do zupy dodałam zaledwie połowę ostrej papryczki, a wyszła naprawdę pikantna, ale my właśnie lubimy takie smaki.
Kremową zupę z papryki można podawać z kromką pieczywa lub dodać do miseczki aromatyczne grzanki aromatyczne grzanki, czy groszek ptysiowy albo lane kluseczki. Ta zupa smakuje rewelacyjnie w każdym wydaniu.
Smacznego :)
Zobacz też
Zobacz Zupa krem ze świeżych pomidorów i papryki
Zobacz Zupa krem z pieczonej papryki i bakłażana z płatkami parmezanu
Zobacz Zupa krem z papryki z pomarańczą
Paprykę myjemy, osuszamy i wycinamy z niej gniazda z nasionami
Układamy w naczyniu żaroodpornym. Ostrą paprykę przecinamy wzdłuż na połowę i nożykiem usuwamy nasiona. Dodajemy do reszty papryki czerwonej i skrapiamy olejem.
Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 190 C i pieczemy około 55 minut aż papryka zacznie robić się czarna. Odstawiamy do wystudzenia.
Cebulę obieramy i kroimy w kosteczkę i szklimy na złoty kolor na odrobinie oleju w głębokiej patelni. Ząbki czosnku obieramy i kroimy w kostkę, dorzucamy do cebuli i chwilkę smażymy.
Z wystudzonej papryki usuwamy skórkę i dorzucamy do cebuli z czosnkiem. Dodajemy pomidory z puszki i całość zalewamy bulionem.
Gotujemy na małym ogniu około 10 minut. Po koniec gotowania dodajemy łyżkę octu balsamicznego i w razie potrzeby doprawiamy solą i pieprzem do smaku.
Zupę miksujemy blenderem.
Umyte i osuszone listki tymianku dodajemy do zupy. Można wymieszać je z kremem lub posypać miseczkę z zupą przed podaniem.