Schab po warszawsku wywodzi się - jak sama nazwa wskazuje - ze stolicy naszego kraju. Co ciekawe, ten wyjątkowy przysmak po raz pierwszy został przygotowany w jednej z restauracji, która obecnie mieści się na Starym Mieście w Warszawie. Doświadczony kucharz przyrządził "zimne nóżki", a następnie zdecydował, że pozostałym wywarem mięsnym obleje plastry schabu. W ten właśnie sposób powstał schab po warszawsku w galarecie, który obecnie zachwyca nas swoim wyjątkowym smakiem i aromatem.
O czym warto pamiętać podczas przygotowywania schabu po warszawsku?
Schab w galarecie po warszawsku stał się na tyle popularnym daniem, że obecnie serwują go nie tylko restauracje i bary. Wiele osób chce odtworzyć tę potrawę również we własnej kuchni. Okazuje się, że poniższy schab po warszawsku - przepis pozwoli nam ten cel zrealizować. Warto jednak pamiętać, że kluczem do przygotowania "warszawskiego" dania jest odpowiednie doprawienie mięsa. Sztukę schabu trzeba dokładnie natrzeć miękkim masłem, czosnkiem, majerankiem oraz solą i pieprzem. Przyprawy sprawią, że struktura mięsa będzie miękka, a aromat i smak zostanie zachowany w jej wnętrzu. Dopiero później możemy przygotować bulion rosołowy z żelatyną i pozostawić go do stężenia. W ten prosty sposób, we własnej kuchni, możemy przygotować smakowity schab po warszawsku, który zadba o podniebienia naszych gości.
Z czym podawać schab po warszawsku?
Schab po warszawsku sam w sobie jest daniem kompletnym. Jego wyjątkowa forma oraz unikalne walory smakowe sprawiają, że nie musimy serwować potrawy w towarzystwie innych dodatków. Z tego też powodu, schab po warszawsku w galarecie najczęściej pojawia się na stole wyłącznie w towarzystwie zwykłego chleba. To proste zestawienie, które jednak okaże się w zupełności wystarczające. Nie zapomnijmy o tym, by na stole znalazł się również ocet, którym goście będą mogli skropić aromatyczne, mięsne danie.
Schab po warszawsku - danie nie tylko na specjalne okazje!
Wiele osób może utożsamiać tę potrawę jedynie ze specjalnymi okazami. Faktem jest, że schab po warszawsku sprawdza się idealnie na stole weselnym czy komunijnym. Jednak danie to może zagościć na naszych stołach także w zwykły dzień! Przepisy cechują się tym, że są proste i konkretne. Samo przygotowanie "mięsnego przysmaku" nie jest zbyt czasochłonne, a jego unikany smak na długo może pozostać w pamięci naszej i naszych gości. Schab po warszawsku można serwować nie tylko na obiad, ale także i na kolację.