Kuchnia polska znana jest z różnorodnych, często nieoczywistych połączeń składników i produktów. Faktem jest, że to właśnie dzięki temu stała się ona świetnie znana dosłownie w całej Europie. Z pewnością wiele osób zauważyło też fakt, że niektóre dania, które niegdyś cieszyły się ogromną popularnością, dziś przygotowywane są coraz rzadziej. Jednym z nich jest właśnie sos koperkowy z jajkami, który wielu z nas może utożsamić ze smakiem dzieciństwa. Okazuje się, że nadszedł czas na to, by klasyczny sos koperkowy z jajkami ponownie pojawił się na naszych stołach - oczywiście z drobnymi modyfikacjami. Danie to z pewnością obudzi w nas szereg, miłych wspomnień.
Sos koperkowy z jajkiem - przepis dla każdego
Sos koperkowy z jajkiem - przepis wcale nie jest tak skomplikowany, jak może się nam to wydawać. Teoretycznie, do przygotowania samego sosu będziemy potrzebować jedynie kilku składników: mąki, bulionu, koperku, kwaśnej śmietany oraz przypraw w formie octu jabłkowego, soli i pieprzu. Z pewnością większość z nas, te składniki posiada już w swojej kuchni. Stanowią one bowiem podstawę do przygotowywania wielu innych dań. To właśnie z nich możemy wykonać smakowity sos koperkowy z jajkiem i ziemniakami! Wystarczy tylko wcześniej ugotować wspomniane dodatki!
Sos koperkowy z jajkiem i ziemniakami - jak i z czym można go serwować?
Sos koperkowy z jajkiem i ziemniakami wydaje się być daniem kompletnym. Zarówno dodatek ugotowanych na twardo jajek, jak i młodych ziemniaczków z wody sprawia, że potrawa staje się wyjątkowo pożywna i smaczna. Jednocześnie sos koperkowy dalej pozostawia nam pewną dowolność. Jeśli tylko mamy na to ochotę, możemy zaserwować go z mięsem. Najlepiej będzie się on komponował z drobiem lub jagnięciną. Można więc jasno stwierdzić, że to z czym i jak będziemy serwować aromatyczny sos koperkowy zależy już tylko od naszych preferencji.
Sos koperkowy z jajkami - czy przepis można zmodyfikować?
Sos koperkowy z jajkami jest przepisem bardzo prostym, wymagającym jedynie kilku składników. Wykorzystanie koperku gwarantuje daniu unikalny smak, a także aromat. Z natury sos ten ma być łagodny, więc doprawienie go suszonym chili raczej nie ma większego sensu. Możemy jednak zdecydować się np. na skorzystanie z pieprzu cytrynowego, zamiast tradycyjnego pieprzu czarnego. Co więcej, podczas gotowania możemy dorzucić liść laurowy, który pozwoli jeszcze bardziej podkreślić ziołowy posmak sosu.