Ustawiaj preferencje żywieniowe
Twórz listy zakupów
Zachowaj sprawdzone przepisy
Oszczędzaj czas
Odkryj więcej funkcjonalności My Menu Plan tutaj!
Liczba porcji została zmieniona. Czas przygotowania może być inny. Więcej informacji na temat wielkości porcji znajdziesz
Pamiętaj, że jeśli liczba porcji zostanie zwiększona, czas gotowania może się wydłużyć! Używaj wody i przypraw oszczędniej, zawsze możesz dodać ich więcej w późniejszym etapie.
Wiosenna zupa z młodej kapusty na żeberkach smakuje zupełnie inaczej niż tradycyjny kapuśniak. Jest o wiele łagodniejsza, a delikatną słodycz kapusty przyjemnie przełamuje sok z cytryny. Zupę kapuścianą można przygotować w wersji bezmięsnej, ale ta przygotowana z podduszoną na maśle kapustą i na żeberkach ma niezwykle apetyczny aromat, który dodatkowo podkreśliłam dodając do garnka kostkę rosołową WINIARY. Dzięki bulionowi zupa nabrała bardziej wyrazistego smaku i aromatu, a przecież do jej przygotowania wykorzystałam tylko 30 dag żeberek. Na zupę kapuścianą dobrze jest wybrać żeberka ekstra, a jeśli nawet zwykłe – to takie naprawdę ładne. Z dobrze ugotowanych łatwo oddzielimy mięso od kosteczek – a mięsna wkładka nie tylko wzbogaci smak zupy, ale także podniesie jej wartość odżywczą. Może nawet obejdzie się bez drugiego dania, co Wy na to?
Do zakwaszenia zupy wykorzystałam sok z cytryny, ale można przełamać jej smak dodając na przykład rabarbar. Jeśli nigdy nie próbowaliście w ten sposób zakwaszać zup, sprawdźcie przepis na zupę kapuścianą z rabarbarem.
Z podanej ilości składników przygotujecie 6-8 porcji zupy. Smacznego!
Żeberka wieprzowe przydadzą Ci się również w tych przepisach:
Żeberka płuczemy, zalewamy zimną wodą (ok. 1,5 l), dodajemy ziele angielskie, listek laurowy i ząbki czosnku w łupinkach. Gotujemy godzinę.
Marchewkę, pietruszkę i seler ścieramy na tarce o dużych oczkach. Podduszamy na maśle z drobno pokrojoną cebulą.
Kapustę szatkujemy, dodajemy do podduszonych warzyw razem ze szczyptą soli i cukru, dusimy chwilę, aż kapusta zmięknie.
Ziemniaki obieramy w kostkę, dodajemy do wrzącego wywaru, dodajemy kapustę, kostkę bulionu wołowego, gałązkę koperku, a w razie konieczności dodajemy jeszcze trochę wody. Gotujemy do miękkości ziemniaków.
Zupę delikatnie zakwaszamy sokiem z cytryny. Dodajemy świeżo posiekany koperek.
Mięso oddzielamy od kosteczek, dodajemy do garna z zupą lub bezpośrednio na talerze.