Leczo można przyrządzać na wiele sposobów. Jednym z nich jest leczo z cukinią i pieczarkami. Takie danie bardzo lubi odgrzewanie i podczas kolejnych dni smakuje tylko lepiej. Warto zrobić je w większym garnku i zamrozić w porcjach - awaryjny, przepyszny obiad będzie w ten sposób zawsze czekał na Ciebie w lodówce.
Przepis na leczo z pieczarkami i cukinią jest na tyle prosty, że z przygotowaniem tej potrawy poradzą sobie nawet początkujący. Należy do tak zwanych dań jednogarnkowych, więc nie trzeba jednocześnie posługiwać się kilkoma palnikami ani skupiać na więcej niż jednej rzeczy.
Przepis na leczo z cukinią i pieczarkami - przepyszny sposób na rozgrzewające danie
Choć jest wiele alternatywnych wersji, leczo przepis tradycyjny z cukinią i pieczarkami należy do najłatwiejszych. Wystarczy pokroić składniki i umieścić w garnku, pamiętając o mieszaniu, żeby potrawa nie przylegała do dna. Nie ma znaczenia, jakim rodzajem płyty grzejnej się posługujesz, przyrządzając przepis na leczo z cukinią i pieczarkami - wychodzi perfekcyjnie i na gazie, i na indukcji. Najważniejsze kwestią jest trzymanie dania na małym ogniu.
Leczo przepis z cukinią i pieczarkami inspirowany jest kuchnią węgierską. Jednak jego obecna forma nieco różni się od pierwowzoru. Węgrzy swój tradycyjny przysmak smażyli na smalcu i doprawiali dużą ilością sproszkowanej papryki. Poza tym inna była forma podania. Leczo serwowano w duecie z daniami mięsnymi, a nie jako samodzielny posiłek. Nie brakuje głosów, że konsystencja i wygląd leczo bardziej niż swój pierwowzór przypomina raczej inną potrawę - francuski klasyk, czyli ratatouille.
Leczo: polecane przepisy na co dzień i od święta
Obecnie leczo z cukinią i pieczarkami podaje się jako danie główne, natomiast w dawniejszych czasach było raczej dodatkiem do mięs. Kolejna ciekawostka? Dziś leczo z cukinią i pieczarkami to przepis dla każdego, ale nie zawsze tak było. Gdy papryka i pomidory były trudno dostępne, przysmak podawano wyłącznie na dworach szlacheckich. Leczo z cukinią i pieczarkami przepis, który przeszedł długą drogę, żeby podbić serca smakoszy na całym świecie. Poniżej znajdziesz dokładne instrukcje, jak przygotować go w odpowiedni sposób.
Leczo można jeść zarówno w wersji łagodnej, jak i pikantnej. To od Ciebie zależy, czy dosypiesz jedynie trochę soli i pieprzu, czy raczej sięgniesz po czosnek i ostrą paprykę, żeby potrawa miała bardziej wyrazisty smak. Wybierz sprawdzony przepis, by przygotować leczo klasyczne lub z według Twojej autorskiej koncepcji.
Agnieszka