Ustawiaj preferencje żywieniowe
Twórz listy zakupów
Zachowaj sprawdzone przepisy
Oszczędzaj czas
Odkryj więcej funkcjonalności My Menu Plan tutaj!
Liczba porcji została zmieniona. Czas przygotowania może być inny. Więcej informacji na temat wielkości porcji znajdziesz
Pamiętaj, że jeśli liczba porcji zostanie zwiększona, czas gotowania może się wydłużyć! Używaj wody i przypraw oszczędniej, zawsze możesz dodać ich więcej w późniejszym etapie.
Laksa to popularne danie kuchni południowoazjatyckiej. Jest ono szczególnie znane i lubiane w Malezji, Singapurze, Indonezji i południowej Tajlandii. Istnieje wiele różnych odmian laksy, ale podstawowymi składnikami są zazwyczaj makaron (najczęściej ryżowy lub jajeczny), aromatyczny bulion na bazie mleka kokosowego i przypraw, warzywa, a także mięso lub owoce morza. W zależności od regionu, zupa może być bardziej pikantna lub łagodniejsza. Chcesz wiedzieć, jak zrobić laksę? Sprawdź nasz przepis!
Laksa – najważniejsze składniki zupy
Najważniejszym elementem laksy jest gęsty, kremowy i pełen aromatycznych przypraw bulion. Do jego przygotowania często używa się mleka kokosowego, pasty curry, trawy cytrynowej, liści limonki kaffiru, chili i innych składników, aby nadać jej wyjątkowy smak. W naszej wersji zupy laksa dodajemy jedynie sos słodki chili. Dzięki temu jeden składnik zastępuje wiele innych produktów, co znacznie ułatwia i przyspiesza gotowanie. Już niecały kwadrans wystarczy, żeby zrobić tę zupę w swojej kuchni. Lista składników też wcale nie jest zbyt długa.
Laksa często zawiera także mięso, takie jak kurczak, krewetki, ryby lub tofu, ale istnieją także wersje wegetariańskie – jak ta przygotowana przez nas. Makaron, który jest dodawany do laksy, może mieć różne kształty i rozmiary, ale najczęściej wybierany jest makaron ryżowy lub jajeczny. Zachęcamy do wypróbowania tego przepisu!
Jajka gotuj przez 6 minut. Po ugotowaniu obierz i przekrój na pół.
Wymieszaj mleko kokosowe z 400 ml wody i dodaj na patelnię z makaronem, sosem słodkim chili oraz pokrojoną kapustą pak choi. Doprowadź do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu przez 3 minuty.
Zupę podaj z kiełkami fasoli, pokrojoną w plasterki dymką, pokrojonym ogórkiem i jednym jajkiem. Posyp sezamem.
bartosz wojnen